BP Landmark ofisi üçün səs və kabel infrastrukturu
British Petroleum (BP) dünyanın yeddi ən böyük neft və qaz şirkətlərindən biridir. "BP Azerbaijan" Azərbaycanın karbohidrogen ehtiyatlarının işlənməsində dəyərli, etibarlı və uzunmüddətli tərəfdaş olmağa can atır. Azərbaycanda fəaliyyət göstərdiyi təqribən 30 il ərzində BP bütün maraqlı tərəflərə və cəmiyyətə faydalı, təhlükəsiz və davamlı iş prinsiplərinə sadiq olub
BP Azərbaycan 2005-ci ildə əhəmiyyətli dərəcədə böyüdü. BP-nin qarşısında duran əsas çağırış Bakıdakı "Landmark Building"də yerləşən ofisin sahəsini çox qısa zaman ərzində və gündəlik əməliyyat fəaliyyətinə heç bir maneə törətmədən genişləndirmək idi. Ofis ərazisinin genişlənməsi, eyni zamanda İT infrastrukturunun genişlənməsi deməkdir. Genişləndirilmiş ərazidə çox qısa müddət ərzində yeni avadanlıqların quraşdırılması və inteqrasiyası tələb olunurdu.
BP ofis ərazisinin genişlənəcək sahəsində səs və kabel infrastrukturunu genişləndirmək üçün ED şirkətini cəlb etdi. ED Siemens HiPath özəl ATS sistemini təchiz etdi, quraşdırdı, konfiqurasiya etdi və onu "BP Azerbaijan"ın mövcud səs infrastrukturuna inteqrasiya etdi. İstifadəçilərin məlumat və səs xidmətlərinə keçidini təmin etmək üçün passiv telekommunikasiya avadanlığı və strukturlaşdırılmış kabel infrastrukturu da təchiz edib quraşdırdı. ED şirkətinin təcrübəli layihə menecerləri, mühəndislər və texniki işçilərdən ibarət qrupu işə başlamazdan öncə əvvəlki işlərin hamısını görüb qurtarmaq üçün günün 24 saatını çalışmalı idi. Nəticədə, ED layihəni vaxtında, büdcə daxilində və BP Qlobal İT standartları çərçivəsində çatdırmağı bacardı.

Voice and Cabling Infrastructure for BP Landmark office
BP (British Petroleum), one of the world’s seven oil and gas “supermajors”, has been present in Azerbaijan for almost three decades. BP Azerbaijan aspires to be a valued, trusted and long-term partner in the development of Azerbaijan’s hydrocarbon resources. It is committed to conducting a safe and sustainable business that benefits all its stakeholders and society as a whole.
BP Azerbaijan grew significantly in 2005. The company faced the challenge of expanding its office space in the Landmark Building in Baku within a tight timeframe and without any disruption to its daily operations. Such expansion required a corresponding expansion of IT infrastructure before BP staff moved in. The new equipment had to be installed and integrated into the expanded office in a very short time.
BP invited ED to expand voice and cabling infrastructure in the new office space. ED supplied, installed and configured a Siemens HiPath PABX system and integrated it into the existing BP Azerbaijan voice infrastructure. We also supplied and installed passive telecommunications equipment and structured cabling to enable user connectivity to the data and voice services. Our team of highly experienced project managers, engineers and technicians had to work 24/7 to deliver the required scope of work before users moved in. We delivered the project on time, within budget and according to the BP global IT standards.
The project delivered by ED has enabled our client to enhance business value by achieving the following goals: